in

Jak nastavit plochu na dvou minitorech

Vyzkoušejte práci na dvou obrazovkách, uvidíte že bude efektivnější.

Každý, kdo nikdo neměl druhý monitor, si ani nedokáže představit, jak by druhý monitor využil, k čemu by mu vlastně byl. Když se však již jednou člověk ke druhému monitoru dostane, nikdy se nerozhodne vrátit se zpět k jednomu. Tolik nových možností, které díky druhému monitoru můžeme využívat, tak moc usnadněná a ulehčená práce je něco úplně jiného.

K čemu můžeme využívat dva monitory? K jakým činnostem je můžeme kombinovat? – můžeme je využívat prakticky k čemukoliv, například:

  • Sledování filmu – psaní s přáteli
  • Hledání a čtení zdrojů z internetu – tvorba prezentace
  • Hraní her – zobrazení komunikačního programu
  • Zobrazovat na obou monitorech to stejné

Jak nastavit dva monitory?

Ve Windows 10 se nám již hned po zapojení oba monitory prakticky nastaví samy. Ale pokud bychom přeci jen chtěli nějak pracovat s jejich nastavením, klikněme pravým na ploše a vyberme možnost „Nastavení zobrazení.“

V tomto nastavení vidíme rozvržení našich obou monitorů, můžeme s nimi manipulovat táhnutím obrysu monitoru v rámečku nahoře. Abychom mohli začít jednotlivý monitor nastavovat, klikněme na ten, se kterým chceme pracovat.

Dále zde je noční osvětlení, meřítko, rozlišení a orientace. Všechna tato nastavení ponechme na doporučených. Pokud chcete, můžete si zkusit zapnout noční osvětlení. Barvy budou poté teplejší a v noci příjemnější pro náš zrak.

Teď se dostáváme k nastavení více displejů. Máme zde tlačítko k nastavení hlavního monitoru (monitor, kde budou na ploše všechny ikony, apod.).

A nabídku možností pro nastavení více displejů.

Pokud chceme pracovat s oběma monitory, budou nás zajímat pouze první dvě možnosti. První možnost nám udělá to, že na obou monitorech uvidíme úplně to stejné. Využití zde vidím možná v případě, když například promítáme nějakou prezentaci. Jinak si nedovedu moc představit, k čemu bych tuto možnost využíval. Druhou je nastavení toho, že oba monitory budou pracovat samostatně, což je to, co mi chceme. Na obou bude vlastní plocha a my si tedy můžeme na obou dělat, co budeme chtít.

Jak nastavit na obou monitorech rozdělené pozadí plochy?

Musíme si nejdříve sečíst délku našich monitorů. U nejběžnějších monitorů (1920×1080) nám tedy vznikne (3840×1080). Například do Google obrázků zadáme pro kolik monitorů chceme najít pozadí plochy a jaké je jejich rozložení. viz. obrázek.

Nyní si vyberte pozadí, které se Vám líbí, to si stáhněte, klikněte na něj pravým a vyberte možnost „nastavit jako pozadí plochy

Máme hotovo, nyní se již jen můžeme pochlubit tím, jak vypadá naše nová počítačová pracovna.

Šéfredaktor

Autorem článku je Ondřej

Autor článkůOvěřený uživatelAutor obsahuRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 11 =

Loading…

0