in

Návod na nastavení kávovaru Dolce Gusto Mini Me

Jak nastavit kávovar Dolce Gusto Mini Me

Dát si ráno lahodnou kávu jako z kavárny nebo pohostit přátele výborným Latté Macchiatem dnes není nemožné. Kávovar Dolce Gusto Mini Me přesně tuto možnost nabízí a navíc má skvělé kompaktní rozměry a vejde se tak do každé domácnosti. Kávovar má 0,8 l nádržku na vodu, což je tak akorát pro domácí použití a oceníte i automatické dávkování vody.

Jak si skvělý nápoj připravit?

Abychom si mohli vychutnat báječnou kávu, měli bychom dodržet správný postup:

  1. Nádobu na vodu vyjmeme za místo určené k uchopení směrem nahoru a naplníme ji vodou, maximálně po vyznačenou rysku.
  2. Kávovar zapneme tlačítkem pro zapnutí/vypnutí. Nyní se rozsvítí červeně. Je to signál, že je přístroj zapnutý. Poté tlačítko začne blikat zeleným světlem. Tím nám přístroj dává najevo, že probíhá nahřívání vody. Až tento proces skončí, bude tlačítko svítit zelenou barvou konstantně.
  3. Nyní již můžeme zvednout plastovou páčku umístěnou pod indikátorem množství. Uvolníme tím zásuvku pro kapsli a můžeme ji vyjmout.
  4. Do zásuvky vložíme kapsli. Pokud děláme kávu bez mléka, vložíme jakoukoli kapsli z balení. Pokud děláme mléčnou kávu, postupujeme podle návodu na obalu kapslí. U nápojů Latté Macchiato a Cappuccino například začínáme bílou kapslí s mlékem. Ledová káva vyžaduje vkládat kapsle v opačném pořadí. Kapsli vložíme do zásuvky a následně do přístroje.
  5. Je třeba dát zpět plastovou páčku, kterou jsme zvedli pro uvolnění zásuvky. Tím se propíchne kapsle, abychom z ní mohli kávu připravit.
  6. Dalším krokem bude nastavení požadovaného množství vody pro plnou chuť nápoje. K tomu slouží posuvný platový díl, který je umístěný pod tlačítkem pro zapnutí. Nastavte jej tak, aby vyznačoval počet čárek, které vyžaduje konkrétní kapsle. Požadované množství je na každé kapsli vyznačeno a najdete ho také na papírovém balení kapslí.
  7. Nyní stačí posunout páku umístěnou nahoře za tlačítkem pro spuštění kávovaru. Páčku posuňte doprava pro přípravu horkých nápojů, otočením doleva si vyrobíte studený nápoj.
  8. Jakmile se napustí nastavené množství nápoje, páčka se automaticky vrátí do výchozí pozice. Pokud jste zvolili kávu bez mléka z jedné kapsle, máte hotovo. Pokud však děláte nápoj ze dvou kapslí, vraťte se k bodu č. 4 a  stejný postup opakujte i s druhou kapslí.
  9. Na závěr zdvihněte plastovou páčku pro vyjmutí kapsle a kapsli odstraňte. Kávovar vypněte tlačítkem pro zapnutí/vypnutí a kávovar očistěte.

Dobrou chuť!

Autor

Autorem článku je Všeználek

Autor obsahuAutor článkůRoky členstvíOvěřený uživatel