in

Nastavení Alexa calling – volání pomocí Alexy

„Alexa, volej mámu“ tak vypadá vytáčení pomocí Alexy.

Chytrý asistent Alexa má spoustu využití – od pouštění hudby, přes sledování počasí a zpráv až po hrání zábavných her. Není ale tak známé, že ji lze využít i k volání a posílání zpráv – to jak mezi jednotlivými zařízeními nebo i na klasická telefonní čísla. Amazon této službě říká „Alexa calling“ a v tomto článku vás provedu návodem na její nastavení.

Alexa

Nastavení v aplikaci

K zprovoznění budete potřebovat telefon s operačním systémem Android 5.0 a novější či iOS 9.0 a novější. Jako téměř vždy se nastavení provádí v mobilní aplikaci Alexa. Když aplikaci otevřete, klikněte v dolní části na druhou záložku, poznáte ji podle obrázku bubliny. Zde budete muset poskytnout vaše telefonní číslo, jehož pravost si aplikace následně ověří pomocí potvrzovací SMS s kódem. Poté si aplikace sama načte všechny vaše kontakty a je hotovo, maximálně bude potřeba povolit přístup.

Použití

Je několik typů hovorů, které můžete využívat. Prvním je volání mezi samotnými Alexami. To se může hodit například pokud chcete přivolat někoho kdo je v jiné místnosti kde máte Alexu – je to jednoduché a díky využití internetu zcela zdarma. V případě, že v dané místnosti není Alexa, je možné vytočit i mobilní aplikaci a s daným člověkem si povídat přes ni.

Amazon nabízí také možnost vytáčení klasických telefonních čísel. Stačí jen říct název kontaktu ve vašem telefonu či Alexe nadiktovat číslo. Tato funkce bohužel funguje zatím jen v USA, brzy bychom se jí ale snad měli dočkat i v Evropě.

Alexa také dokáže posílat zprávy, které si příjemce zobrazí v aplikaci. Může se jednat o klasickou textovou zprávu, lze ale poslat i nahrávku vašeho hlasu.

To je vše, co je pro začátek potřeba vědět. Myslím si, že se jedná o velmi užitečnou funkci a pokud Amazon spustí volání na běžná čísla i v Evropě, bude to ještě lepší, hovory jsou totiž vždy přes Wifi a díky tomu vás nic nebudou stát.

Další nastavení

Pokud máte doma Alexu, mohlo by vás zajímat nastavení propojení Alexy s chytrými žárovkami Philips Hue nebo Nastavení propojení Alexy se Spotify.

Autor

Autorem článku je Antonín Musil

Autor obsahuAutor článkůRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + pět =

Loading…

0