in

Jak nastavit výchozí aplikace podle typu souboru ve Windows 10

Ukážeme vám přesně to co popisuje titulek

Každý máme svůj oblíbený internetový prohlížeč či jiné aplikace, které nejčastěji používáme, z tohoto důvodu si je často nastavujeme právě jako výchozí aplikace. Výchozí aplikace znamená, že se nám daný typ souboru otevře automaticky v naší oblíbené aplikaci. Spousta aplikací, jako třeba webové prohlížeče, nám často samy od sebe nabízejí, abychom si je nastavili jako výchozí prohlížeče. Bohužel poté již spousta lidí neví, jak to má později změnit či jak tuto možnost nastavit u jiných programů než jen u webových prohlížečů. My se tu dnes podíváme na to, jak nastavit aplikace jako výchozí i podle typu soubory.

Jak nastavit aplikace jako výchozí?

Do našeho Windows vyhledávače zapíšeme „Výchozí nastavení aplikací“

 

Nyní si můžeme zvolit výchozí aplikace pro běžné činnosti, které na PC budeme provádět.

 

Stačí kliknout na aplikaci a vybrat vhodnou, kterou bychom chtěli používat pro tuto činnost

 

Jak nastavit výchozí aplikaci pro určitý typ souboru?

Občas se stane, že budeme chtít nastavit výchozí aplikaci pro určitý typ například s příponou .avi. Někdy se nám toto může hodit, když se nám kupříkladu nedaří spustit DVD, stává se, že nemáme nastavenou aplikaci, která by spustila tento typ souboru, a to si právě můžeme nastavit na stejném místě, kde jsme byli teď, pouze stačí klepnout na menší modrý nápis: „Zvolit výchozí aplikace podle typu souboru.“

 

Nyní si pouze musíme najít koncovku souboru, kterou potřebujeme a u ní nastavit soubor. Nalezněme si například koncovku .pdf a u ní nastavme výchozí aplikaci, kterou chceme. Poradím, že se koncovky řadí dle abecedy.

 

Šéfredaktor

Autorem článku je Ondřej

Autor článkůOvěřený uživatelAutor obsahuRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deset − 10 =

Loading…

0