in

Jak nastavit tmavé pozadí (dark mode) na iPhone

Nastavte si inverzní barevný profil

Poslední dobou se na všech aplikacích a programech, které nám jsou dostupné, velmi rozmáhají tmavé motivy (či dark mode, říkejte si tomu, jak chcete). Tmavý motiv nám je mnohem příjemnější pro náš zrak. Nic na nás tolik nesvítí, vše je pro nás mnohem pohodlnější a čitelnější, a to hlavně pozdě v noci, kdy máme zhasnutá světla, a třeba si již jen s někým píšeme či čteme zprávy. Přeci si nedovedeme představit, že by na nás o půlnoci svítil ten největší jas, jaký náš mobilní telefon nabízí.

„Já osobně používám tmavý motiv úplně na všech aplikacích a programech, na kterých to jde, jelikož jsem si na něj již po nějakém čase zvykl více než na bílé pozadí a vždy jsem zklamaný, pokud nějaká aplikace tmavý motiv nepodporuje.“

Bohužel, i když v momentální chvíli čelí dark mode vysokému úspěchu jak u programátorů, tak u lidí, kteří používají třeba jen mobilní telefon, občas se ještě stále stane, že některé aplikace či programy dark mode nepodporují. Naštěstí nám některé firmy nabízejí menší alternativy, jak si přivést dark mode úplně do každé používané aplikace. My si zde ukážeme, jak si zapnout dark mode na mobilním telefonu iPhone. I když se nejedná o tolik propracovaný dark mode, jako když si jej vytvoří sama aplikace, jelikož funguje na bázi inverze barev, což znamená, že se nám všechny barvy úplně převrátí a naši oblíbení smajlíci mohou mít místo žluté barvy například modrou, jako alternativa to mnohdy stačí.

Jak si zapnout inverzi barev?

1. Nejprve otevřeme nastavení:

2. Vybereme záložku „Obecné:“

3. Otevřeme kolonku: „Zpřístupnění:“

4. Půjdeme do „Přizpůsobení displeje:“

5. Otevřeme „Inverzi barev“

6. A na závěr zapneme „Chytrou inverzi:“

Nyní si již jen můžeme zkusit, jak taková inverze barev funguje. Já osobně bych doporučil si ji nejdříve ozkoušet, než ji začneme plně používat, jelikož není úplně dokonalá a nemusela by vyhovovat úplně každému. Přeci jen, vypnout se dá vždy.

Autor

Autorem článku je Všeználek

Autor obsahuAutor článkůRoky členstvíOvěřený uživatel

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

čtrnáct − dvanáct =

Loading…

0