in

Nastavení klávesnice na iPhonu

Vymazlete si nastavení klávesnice tak aby dělala co potřebujete

Každý jsme se již mnohokrát setkali s tím, že se nám někdy klávesnice na mobilu sama přepnula do jiného jazyka či nám automaticky opravovala slova, která jsme ani často opravit nechtěli. My se tu spolu podíváme na to, jak můžeme do naší klávesnice přidat emoji či jak naši klávesnici na iPhonu nastavovat, aby nám například doplňovala slova, která si sami zadáme.

Přejdeme do nastavení iPhonu a do záložky obecné:

 

Zde vybereme záložku „klávesnice:“

 

Nyní zde vidíme možnosti nastavení naší klávesnice:

 

Nejprve si ukažme, jak přidat jiný jazyk klávesnice či emoji. Obě tyto nové klávesnice se dají přidat, pokud klikneme na tlačítko „klávesnice:“

 

Teď vidíme, jaké klávesnice používáme, pokud si chceme přidat novou, klepněme na „přidat novou klávesnici…

 

Momentálně si již stačí pouze najít jazyk klávesnice, který potřebujeme (pokud plánujete hledat emoji, tak si nalezněte klávesnici s názvem „emotikony“), na vybranou klávesnici stačí pouze kliknout:

 

Další možností pro nastavení je náhradu textu. Tato možnost pro nastavení klávesnice se mi velmi líbí, protože si díky ní můžeme nastavit zkratku, kterou budeme psát, a ona nám sama dopíše klidně větu. Jako příklad mohu ukázat například: „jj“ – „Jojo“; „jsm“ – „jak se máš“

 

Pokud chceme přidat nějakou zkratku, klikneme na plus vpravo nahoře:

 

Nyní si zapíšeme pouze frázi, která nám má být doplněna a dolů zkratku, kterou budeme psát. Máme-li hotovo, klepněme pouze na uložit:

 

Další zajímavou možností, která je nabízena například pro iPhone X, je klávesnice pro jednu ruku. Můžete si nastavit, zda chcete trochu poupravit klávesnici, abyste mohli lépe psát buď pravou či levou rukou. Když si s někým píšeme, tak stačí podržet prst na symbolu vlevo dole na klávesnici, nyní se nám zobrazí možnost, zda chceme využít klávesnici pro obě ruce, či jen pro levou nebo pravou stranu:

Písmenka se Vám vždy posunou více k sobě na jednu stranu podle toho, jako rukou chcete psát.

Nakonec tu máme šest dalších nastavení, která můžeme jen vypnout, nebo zapnout. Všechna si je popíšeme:

 

 Auto velké písmena – iPhone za nás bude sám zvětšovat písmena na začátku věty Auto korektura – Všichni jistě víme, o co jde. Jedná se o automatickou korekci slov. Pokud například napíšeme nějaké slovo trochu špatně, tato funkce nám jej opraví. Bohužel může být často i obtěžující. Povolit Caps Lock – Pokud máme tuto funkci zapnutou, tak stačí dvakrát rychle za sebou klepnout na tlačítko pro Caps Lock, nyní budeme psát neustále velká písmena. Pokud na tlačítko znovu jednou klepneme, funkce se vypne. Chytrá interpunkce – Jedná se o funkci spíše stylistickou, Pokud například napíšeme uvozovky a tuto funkce máme zapnutou, tak se nám uvozovky sami malinko upraví, aby vypadaly správně, jak mají. Náhledy znaků – Opět se jedná jenom o takový malý stylistický detail pro nás. Pokud píšeme a máme tuto funkci zapnutou, tak se nám při psaní zobrazují kolonky s tím, na jaké písmenko zrovna klikáme. Pro ty z nás, kteří píší rychle, může být tato funkce i matoucí. Proto si ji někteří z nás vypínají. Klávesová zkratka „.“ – Pokud píšeme nějakou větu a chceme ji ukončit a psát další, nemusíme psát tečku a dávat mezerník, ale stačí rychle dvakrát za sebou poklikat na mezerník. Tečka i mezera se doplní za nás sama. 

Tímto jsme si ukázali všechna nastavení klávesnice na iPhonu. Určitě se vyplatí si s tím trošku pohrát, protože nám to někdy může ušetřit spoustu času i nervů.

Šéfredaktor

Autorem článku je Ondřej

Autor článkůOvěřený uživatelAutor obsahuRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 9 =

Loading…

0