in

Stereo zvuk na dvou zařízení Alexa

Získejte prostorovější zvuk propojením dvou zařízení Alexa

Pokud vlastníte chytrou asistentku Alexu, pravděpodobně ji používáte na pohodlné přehrávání hudby.  Nejnovější generace zařízení od Amazonu již dosahují velmi dobrého zvuku, a to i u nejmenšího Echo Dot, stále se ale jedná pouze o mono zvuk. Pokud ale vlastníte alespoň jednu další Alexu, je zde možnost je propojit, čímž docílíte stereo zvuku – jeden reproduktor bude pro pravý a druhý pro levý kanál. V tomto článku si krok za krokem projdeme jak na to.

Nastavení v aplikaci

Obě zařízení musí být nejprve připojena na stejnou Wi-Fi síť. Také je potřeba je mít ve stejné místnosti, ideálně zhruba 1 metr od sebe. Celé nastavení se nadále provádí v mobilní aplikaci Alexa. Nejprve klikněte na tlačítko v pravém dolním rohu. Klikněte na „Echo and Alexa“ a vyberte jedno ze zařízení, se kterými chcete pracovat. Dostanete se do nastavení onoho zařízení, zde pak zvolte možnost „Stereo Pair / Subwoofer“. Po kliknutí na „Continue“ se vám zobrazí všechna dostupná zařízení na vaší wifi síti a stačí jen kliknout na to, které chcete propojit. Na další obrazovce budete mít možnost ještě nastavit, která Alexa bude hrát pravý a která levý signál – ideální je toto nastavit na základě fyzické polohy reproduktorů.

Hotovo

Nyní máte vaše dva reproduktory propojené. Pokud Alexu nyní požádáte o jakoukoli skladbu například ze Spotify, můžete si užívat stoprocentní stereo zvuk. A pokud si Alexu propojíte například s počítačem přes Bluetooth, můžete i sledovat filmy a videa.

Další nastavení

Pokud máte doma Alexu, mohlo by vás zajímat nastavení propojení Alexy s chytrými žárovkami Philips Hue nebo Nastavení propojení Alexy se Spotify.

Autor

Autorem článku je Antonín Musil

Autor obsahuAutor článkůRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

devatenáct − deset =

Loading…

0