in

Nastavení propojení Alexy s chytrými žárovkami Philips Hue

Zapomeňte na vypínače, ovládejte osvětlení doma hlasem.

Alexa a Philips Hue

Philips Hue jsou populární chytré žárovky. Hlavní z vlastností, která je dělá velmi zajímavými, je jejich schopnost připojení na Wi-Fi. Díky tomu lze světla ovládat z telefonu, můžete je zapnout či vypnout, ale i měnit barvu či regulovat jas. Tyto chytré žárovky lze ale také ovládat hlasem, stačí je jen propojit s chytrým asistentem od Amazonu, Alexou. V tomto článku si ukážeme jak na to.

Stažení potřebného rozšíření do Alexy

Nejprve je potřeba mít nainstalovanou alespoň jednu chytrou žárovku a mít ji připojenou na vaši wifi síť. Všechna nastavení se budou jako běžně odehrávat v mobilní aplikaci Alexa. Pro komunikaci se žárovkami je nejprve potřeba si do Alexy stáhnout tzv. skill. Jedná se o jednoduchý proces, stačí otevřít menu kliknutím na tlačítko v levém horním rohu aplikace. Zde pak zvolte Skills & Games, čímž se dostanete do obchodu pro stahování rozšíření. V horní části je možnost vyhledávání, tam zadejte Hue. Jako první by se měl objevit skill s logem Philips v obrázku. Ten rozklikněte a nainstalujte.

Připojení jednotlivých žárovek

Jakmile se rozšíření přidá, budete se muset přihlásit do vašeho Philips Hue účtu a potvrdit že Alexe důvěřujete. Nyní je potřeba připojit samotné žárovky – ty musí být nejprve připojeny na stejnou Wi-Fi síť jako vaše Alexa.  Klikněte na tlačítko v pravém dolním rohu. V pravém horním rohu pak klikněte na tlačítko plus, Add Device a zvolte Philips Hue. Teď nechte Alexu pracovat a ona si sama najde všechny dostupné žárovky. Pokud máte zájem, můžete si je také roztřídit do složek, například podle místností, kde je máte. Jinak jen přeskočte a máte hotovo.

Teď už si můžete užívat vašich žárovek naplno. Stačí říct jméno žárovky a barvu či sílu jasu kterou chcete a Alexa vše udělá za vás.

Další nastavení

Pokud máte doma Alexu, mohlo by vás zajímat Nastavení propojení Alexy se Spotify, popřípadě Stereo zvuk na dvou zařízení Alexa.

Autor

Autorem článku je Antonín Musil

Autor obsahuAutor článkůRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × jedna =

Loading…

0