in

Nastavení propojení Alexy se Spotify

Nastavte si Alexu tak aby přehrávala hudbu ze Spotify

Alexa je populární chytrý asistent. Pokud jste si ji pořídili, jistě budete chtít využívat i propojení se Spotify pro pohodlné pouštění písniček nebo vámi vytvořených play listů. V tomto článku si ukážeme jak na to.

Jak nastavit zařízení Alexa a aplikaci Spotify

Celé nastavení probíhá v aplikaci Alexa, stejná aplikace jako ta, ve které jste Alexu nastavovali po prvním vybalení. Dá se jednoduše stáhnout z Google Play či AppStore.

Nejprve klikněte v aplikaci v levém horním rohu na menu a úplně dole zvolte Settings.

Zde pak klikněte na Music.

Zobrazí se vám nabídka několika různých hudebních aplikací, které lze s Alexou využívat. Jednou z nich bude i Spotify, u něj je pak potřeba kliknout na Link account.

Dostanete se na webovou stránku Spotify, kde se normálně přihlásíte. Tím je váš účet propojen s vaší Alexou.

Spotify jako výchozí zdroj hudby

Nyní si již můžete pouštět hudbu, pokaždé, když požádáte o písničku, budete ale muset Alexe říct, že chcete, aby čerpala ze Spotify. Proto je užitečné ještě nastavit Spotify jako výchozí zdroj hudby, díky čemuž Alexa vždy nejprve zkusí písničku najít na Spotify a až poté případně další zdroje.

K nastavení stačí v záložce Music přejet úplně dolu a kliknout na možnost „Choose default music services“. Zde zvolte Spotify.

Hotovo

Nyní je vše nastaveno a Alexa vám může kdykoli přehrát jakoukoli skladbu, interpreta či play list dle vašeho přání. Každopádně je nutné mít na paměti, že tato služba je podporována jen u uživatelů s Premium účtem na Spotify, tudíž pokud ho nemáte, můžete vyzkoušet jiné poskytovatele či si ho za zhruba 6 Eur měsíčně pořídit.

Další nastavení

Pokud máte doma Alexu, mohlo by vás zajímat nastavení propojení Alexy s chytrými žárovkami Philips Hue nebo Nastavení propojení Alexy se Spotify, popřípadě Stereo zvuk na dvou zařízení Alexa.

Autor

Autorem článku je Antonín Musil

Autor obsahuAutor článkůRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

čtyři + 7 =

Loading…

0