in

Efektivní nastavení času na učení

Nastavte si čas na učení efektivněji, naučíte se tak násobně víc věcí snadněji.

Jak se učit

Učení… Všichni se někdy učíme nebo jsme se minimálně učili. Někoho z nás to bavilo hodně, někoho z nás méně, ale každý jsme si tím museli projít. Bohužel se spousta z nás neumí správně učit, a proto mívá problémy a i když se učí hodiny, nikdy se nepovede zapamatovat vše potřebné, ať už pro vlastní potřeby či pro známku do školy.

Čas potřebný k učení

Každý z nás potřebuje jinak dlouhý čas, ale co mohu sám ze své zkušenosti doporučit, je neučit se zbytečně moc dlouho a nepřepínat se. Pokud se neučíme například na maturitní zkoušky, ale jen třeba na menší test, nemá cenu se drtit něco hodiny, to nám stejně nepomůže.

Jak si čas na učení rozložit

Jak jsem již zmiňoval, tak se nemá smysl učit hodiny, spíše je lepší si učení rozvrhnout klidně i na části a učit se ho klidně více dní. Chvilku si k němu sednout jeden den a zkusit se jej pomalu učit, poté to pomalu dopilovat v další dny. Tento styl učení nám zabere i jen pár minut každý den a učení se nám díky více dnům více „uleží“ v hlavě a vše půjde snáze.Pokud se něco musíte naučit během jednoho dne, tak se vyplatí si dávat nějaké, klidně i hodinové, pauzy.

Pár fint na učení

  • Rozdělení učení na části, neučit se vše jako celek, ale po částech
  • Přestávky mezi učením
  • Zkoušením sebe sama – pokud není učení velmi mnoho, můžeme se i sami zkoušet. Buď přeříkáváním textu sami pro sebe nebo klidně uděláním vlastního testu, který později vyplníme
  • Všeho moc škodí – neučte se hodiny

Tohle jsou mé rady na to, jak se efektivně učit. Doufám, že Vám alespoň trochu pomohly a odteď již nebudete mít problém se něco naučit.

Šéfredaktor

Autorem článku je Ondřej

Autor článkůOvěřený uživatelAutor obsahuRoky členství

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jedna + šest =

Loading…

0