in

Nastavte si svůj čas a začněte vydělávat

Máte nějaký volný čas a nevíte co s ním? Začněte si přivydělávat psaním článků.

Brigáda, přivýdělek, vedlejší pracovní poměr …

Chcete si přivydělat a nevíte, jak na to?

Jste student, maminka na mateřské nebo Vám v diáři přece jen zbývá tu a tam nějaká ta volná chvilka, kterou byste rádi zužitkovali? Proč tento čas nevyužít k získání práce z domu a zlepšit tak domácí rozpočet? Nevíte, kde začít? Podělím se s Vámi o své zkušenosti a znalosti, které nabízí dnešní trh práce.

Nastavení času

Mezi největší výhody patří čas, který si můžete nastavit podle svých představ a také to, že můžete pracovat odkudkoliv. Z druhé strany planety, z pláže, ze svého balkónu či kuchyně.

Jaká je nabídka?

Drtivá většina nabídek prací na doma se týká IT/programování, věcí okolo grafiky a marketingu či účetnictví. Nicméně existují i weby nabízející příležitostné přivýdělky či práce z jiných oborů.

Vzhledem k tomu, že mě se netýká ani IT, grafika či účetnictví, tak jsem rovnou hledala jinde. Vybrala jsem pro Vás takové typy prací, které mám buď sama odzkoušené nebo je provozuje někdo v mém okolí.

Copywriting

Nevíte, co to je? Obyčejné psaní textů či článků. Samozřejmě to chce nějakou tu zkušenost, ale můžete začít něčím jednodušším a buďte si jisti, že se „vypíšete“ k něčemu lepšímu. Hlavně se nebát začít. První zakázky můžete objevit zde.

Není to na uživení, ale na rozjezd je to super.

Bloggeři táhnou

Být „bloggerem“ je v současnosti velice „in“. Je v zásadě jedno, o čem píšete nebo zda máte blog na webu, Facebooku, YouTube či Instagramu, důležité je, aby byl poutavý, čtivý a fotogenický. Pak se Vám pohrnou „followeři“ a hned za nimi i sponzoři. Já si svůj blog na Instagramu teprve zkouším.

Vyplňování dotazníků

Prací méně i více zábavnou může být vyplňování dotazníků. Neuživí vás to, ale stačí tomu obětovat pár minut denně a přivyděláte si pár stovek ke svému stálému platu. Mě se nejvíce osvědčili www.my-map.eu a www.narodnipanel.cz.

Obě společnosti jsou seriózní, české, můžete vyplňovat i na chytrém telefonu v tramvaji a peníze mi již několikrát vyplatili. Podobných firem je na trhu spousta, ale žádná pro mě prozatím nebyla tolik důvěryhodná.

Překladatel

Ovládáte angličtinu, francouzštinu nebo snad jiný jazyk? Není nic lepšího než překládat, můžete začít krátkými jednoduššími texty a poté přejít k delším a složitějším textům. Jste-li zdatnější v něčem exotičtějším, tak hurá! Zakázky se pohrnou.

Virtuálně asistujte

V současné době je čím dál tím více populárnější pozice virtuální asistent/ka. To je člověk, který vykonává všechny úkony jako běžná asistent/ka, ale vše se odehrává z domu.

Staňte se cifršpiónem!

Pozice účetní je jedna z nejjednodušších a zároveň nejlépe placených, ale musíte to umět s čísly a Finančním úřadem.

Kde hledat?

Na rozjezd práce v oblasti překladatelství, účetnictví, virtuálního asistentství a spousty dalších doporučuji web stovkomat.cz. Naleznete tam jak poptávky, tak i nabídky od konkurence, od kterých se můžete i něco přiučit a inspirovat. Také byste se mohli inspirovat na mavimi.cz nebo mamydoprace.cz. Pro začínající psavce vřele doporučuji copywriting.cz. Pro jiné obory sledujte např. indeed.cz nebo jobs.cz.

Zcela záměrně jsem se zde nerozepisovala o přivýdělcích typu pyramidové hry, prodej kosmetiky či jídla, MLM, různé klikací systémy či lepení obálek, neboť tomu prostě nedůvěřuji, popř. mám špatné zkušenosti.

Zaujalo Vás něco? Hlavní je se nebát a udělat první krok.

Autor

Autorem článku je Všeználek

Autor obsahuAutor článkůRoky členstvíOvěřený uživatel

Komentáře na webu nebo na Facebooku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

šest − jedna =

Loading…

0